Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Nie wiesz jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu Twojej twarzy?

Ten artykuł jest dla Ciebie jeśli chcesz dowiedzieć się jak dopasować okulary do kształtu twarzy, jak określić kształt twarzy oraz jakiego typu okulary pasują do danego typu twarzy. A więc, zaczynamy!

Jak powinniśmy dobierać okulary do kształtu twarzy?

Nieważne czy kochasz nosić okulary czy wprost nie znosisz powinieneś wiedzieć, w których okularach wyglądasz najkorzystniej. Z pewnością wielu z Was słyszało informację o tym, że okulary powinno dobierać się do kształtu twarzy, ale niewielu potrafi zastosować to w praktyce. Jeśli „uzbroimy” się w tę wiedzę może okazać się, że okulary zaczniemy lubić, a może nawet je pokochamy. Zacznijmy zatem od tego, jak powinno się określić kształt twarzy.

Jak określić kształt twarzy?

Jednym z najprostszych sposobów to stanąć przed lustrem, wziąć szminkę i narysować kontur twarzy na jego powierzchni. Na podstawie narysowanego wzoru należy określić, czy jest on najbardziej podobny do trójkąta, kwadratu czy też jest okrągły bądź podłużny. Ta informacja jest wystarczająca do tego, by móc dobrać idealne okulary. Jeśli nasza twarz pasuje do więcej niż jednego wzoru, to warto skupić się na tym, który jest najbardziej wyraźny.

Jakiego typu okulary pasują do danego typu twarzy?

Poniżej prezentujemy 4 typy twarzy trójkątnej, owalnej, kwadratowej i podłużnej.

Twarz okrągła

Abbie – Okulary przeciwsłoneczne

W przypadku twarzy, które są okrągłe w swoich kształtach, należy zwrócić uwagę na to, by dobierane przez nas okulary wyszczuplały i wydłużały twarz. Idealnie nadają się do tego wszystkie te okulary, które mają kanciaste kształty. Fantastyczne będą więc prostokątne okulary, kwadratowe. Idealnie jeśli dolna część oprawki jest zwężona. Poniżej jeden z naszych „kanciastych” modeli.

Twarz owalna

Posiadacze twarzy owalnych to szczęściarze, ponieważ w większości przypadków by wyglądać dobrze mogą wybrać dowolne okulary. Będą wyglądali doskonale zarówno w kocich oczach, wayfarerach, clubmasterach jak i klasycznych prostokątnych. Ważne jest to, że dobierając okulary nie należy wybierać takich, które są szersze niż maksymalna szerokość naszej twarzy.

Twarz trójkątna

Jeśli posiadasz twarz o trójkątnym kształcie warto odwrócić uwagę od górnej części twarzy. Można to zrobić w łatwy sposób wybierając okulary o owalnym lub okrągłym kształcie i jasnych oprawkach. Idealne będą więc okulary owalne czy bezramkowe lenonki.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa to twarz, której główną cechą są kanciaste rysy. W przypadku tej twarzy najlepiej jest dobrać okulary z delikatnie zaokrąglonymi, gradientowanymi oprawkami. Klasyczne oprawki z zaokrąglonymi oprawkami będą idealne.

Twarz podłużna

Sytuacja w tym przypadku jest bardzo podobna, jak w przypadku twarzy kwadratowej. Okulary, które będą najlepsze w tym przypadku to wszystkie, które mają owalne i okrągłe kształty. Doskonale więc sprawdzą się lenonki i owalne z kolorowymi szkłami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *